Descriere
Cu caracteristici precum performanța arcului reactiv și dinamic optimizată pentru sudarea oțelului, un sistem fiabil și robust, perfect pentru sudarea în condiții grele și un afișaj color pentru o operare ușoară și intuitivă, TERRA NX este rezultatul anilor de experiență și competență în crearea echipamentului de sudură perfect pentru industria prelucrării metalelor.
Caracteristici principale:
- MIG/MAG – MIG/MAG pulsat – TIG DC Lift – MMA
- Alimentare trifazată: 3 × 400 V
- Gamă largă de modele de alimentatoare de sârmă
- 4 procese de sudare brevetate de la Böhler Welding
- Până la 600 de programe de sudare cu arc Böhler
- Panou utilizator LCD color de 3,5″
- Greutate: 32,5 kg
De ce il aleg clientii
Putere mare de sudare
4 procese de sudaren dezvoltate propriu de Bohler Welding.
Numeroase functii de sudare incluse in echiparea standard.
| Procese de sudare | MIG/MAG – MIG/MAG PULSAT – MMA – TIG DC Lift |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Aluminiu |
| Dimensiuni | 690x290x510mm |
| Greutate | 32,5 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 3×400 ±15% |
| Putere maximă de intrare | 29,7 kVA |
| Curent maxim de intrare | 42,1 A |
| Factorul de putere PF | 0,74 |
| Eficienţă | 90% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 40 A |
| Tensiune în circuit deschis | 61Vdc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 4x6mm 2 – 5 m |
| Interval de ajustare | 3-500A |
| Ciclu de funcționare | 50% – 500A ,60% – 470A ,100% – 420A |
| Ciclul de funcționare MIG/MAG – 25 °C | 80% – 500A ,100% – 470A |
| Ø Diametrul sârmei | 1,0-1,2 mm (oximetru 0,6-1,6) |
| Ø Sârmă cu miez flux | 0,9 – 1,6 mm |
| Ø Sârmă de aluminiu | 0,8 – 1,6 mm |
| Viteza firului | 0,5 – 22,0 m/min |
| Nr. role | 4 (2 WF NX 230) |
| Diametrul bobinei de sârmă | Ø 200/300 mm (200 WF NX 230) |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
| Programe de sudare | 600 (max.) |
| Programe personalizate | 240 |
| Compatibil cu torța U/D MIG/MAG | Da |
| Compatibil cu torța PUSH PULL | Da |
Avantaje tehnice
- Sursă de alimentare cu tehnologie inverter pentru control complet și dinamică îmbunătățită a arcului
- Putere mare la 100% din ciclul de funcționare și durată de viață lungă în condiții dificile
- Unitate de alimentare cu sârmă cu acționare 2/4 role, compatibilă cu bobine Ø 200/300 mm
- Panou de control cu afișaj grafic LCD complet digital, ușor de utilizat
- Capacitate de stocare a programelor de sudare definite de utilizator (64 locații) și copiere de rezervă/restaurare automată
- Funcții de control al arcului reglabile, inclusiv pornire la cald, forță arc și antiadere
- Compatibilitate extinsă: torță digitală MIG/MAG, dispozitiv push-pull, telecomandă și unitate de răcire WU
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară și mediu-grea în ateliere
- Șantiere de construcții și șantiere navale
- Construcții de utilaje pentru instalații și rafinării de petrol
- Construcția de mașini, aparate și industria automobilelor
- Industria feroviară, nucleară, militară și aerospațială
- Industria alimentară și chimică
- Reparații, revizii și prelucrarea tablei metalice
Recenzii
Nu există recenzii până acum.