Descriere
Cu caracteristici precum performanța arcului reactiv și dinamic optimizată pentru sudarea oțelului, un sistem fiabil și robust, perfect pentru sudarea în condiții grele și un afișaj color pentru o operare ușoară și intuitivă, TERRA NX este rezultatul anilor de experiență și competență în crearea echipamentului de sudură perfect pentru industria prelucrării metalelor.
Caracteristici principale:
- MIG/MAG, MIG/MAG pulsat, TIG DC Lift și MMA
- Alimentare trifazată 3 × 400 V
- Unitate de alimentare cu sârmă integrată
- 4 procese de sudare brevetate Böhler Welding
- Până la 600 de programe de sudare cu arc Böhler prestabilite
- Panou de comandă LCD color de 3,5″, intuitiv și ușor de utilizat
- Greutate: 34,0 kg
De ce il aleg clientii
Sudare MIG/MAG pulsata de inalta calitate si precizie
4 procese de sudaren dezvoltate propriu de Bohler Welding
Numeroase functii de sudare incluse in echiparea standard
| Procese de sudare | MIG/MAG – MIG/MAG PULSAT – MMA – TIG DC Lift |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Aluminiu |
| Dimensiuni | 690x290x510 mm |
| Greutate | 34,0 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 3×400 ±15% |
| Putere maximă de intrare | 20,9 kVA |
| Curent maxim de intrare | 31.1 A |
| Factorul de putere PF | 0,73 |
| Eficienţă | 89% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 25 A |
| Tensiune în circuit deschis | 61Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 4x3mm 2 – 5 m |
| Interval de ajustare | 3-400A |
| Ciclu de funcționare MIG/MAG – 40 °C | 40% – 400A 100% – 330A |
| MIG/MAG – 40 °C | 100% – 330A |
| Ø Diametrul sârmei | 1,0-1,2 mm (oximetru 0,6-1,6) |
| Ø Sârmă cu miez flux | 0,9 – 1,6 mm |
| Ø Sârmă de aluminiu | 0,8 – 1,6 mm |
| Viteza firului | 0,5 – 22,0 m/min |
| Nr. role | 4 |
| Diametrul bobinei de sârmă | Ø 200/300 mm |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
| Programe de sudare | 88 |
| Programe personalizate | 240 |
| Compatibil cu torța U/D MIG/MAG | Da |
| Compatibil cu torța PUSH PULL | Da |
Avantaje tehnice
- Sursă de alimentare cu tehnologie inverter și PFC încorporat, pentru eficiență energetică ridicată și control precis al arcului
- Putere mare disponibilă la 100% din ciclul de funcționare, ideală pentru aplicații industriale continue
- Construcție robustă pentru condiții de lucru dificile, cu carcasă rezistentă la temperaturi ridicate, șocuri și abraziune
- Sistem de comunicație digitală CAN fieldbus, cu posibilitate de actualizare software pentru funcții noi
- Panou de control LCD complet digital, intuitiv, cu afișaj clar, memorare automată, backup/restaurare și 64 programe de sudare personalizabile
- Unitate de alimentare cu sârmă cu acționare 2/4 role, compatibilă cu bobine Ø 200/300 mm, proiectată de voestalpine Böhler Welding
- Funcții avansate de sudare și control al arcului: reglare sinergică, 2T/4T, sudare prin puncte și intermitentă, compatibilitate cu torțe digitale, push-pull, telecomandă și unitate de răcire WU
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară și mediu-grea în atelier, inclusiv prelucrarea tablei metalice
- Șantiere de construcții și șantiere navale
- Construcția de utilaje, instalații, mașini și echipamente industriale
- Industrii specializate: auto, feroviară, nucleară, militară, aeronautică și aerospațială
- Industrie chimică și alimentară, reparații și lucrări de revizie
Recenzii
Nu există recenzii până acum.