Descriere
Seria Saber oferă o linie de tăiere cu plasmă bazată pe cea mai recentă tehnologie cu invertoare. Sunt compacte și ușor de utilizat, capabile să efectueze tăieri precise și cu o calitate excelentă. Sunt scule de tăiere cu adevărat puternice, versatile și fiabile, ideale pentru toate lucrările de întreținere, la fața locului și în atelier, și pentru toate tipurile de materiale.
Caracteristici principale:
- Proces: tăiere cu plasmă
- Alimentare electrică trifazată: 3×230 V / 3×400 V
- Tehnologie de invertor greenWave®
- Panou de comandă LCD color de 5″
- Torță cu plasmă SP70 integrată
- Capacitate de tăiere: oțel până la 25 mm
- Greutate echipament: 18,6 kg
De ce il aleg clientii
Ecran color mare de 3,5 inch
Program de taiere sinergice pentru diferite materiale.
Consum redus de curent.
| Procese de sudare | Tăiere cu plasmă – Crăițuire cu plasmă |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri aluminizate și galvanizate – Oțeluri inoxidabile – Fonte – Aluminiu și aliaje de aluminiu – Cupru și aliaje de cupru |
| Dimensiuni | 570x190x400 mm |
| Greutate | 18,6 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 3x400V±15% |
| Putere maximă de intrare | 11,6/9,0 kVA |
| Curent maxim de intrare | 16,7/22,4 A |
| Factorul de putere PF | 0,95 |
| Eficienţă | 89% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 16A/20A |
| Tensiune în circuit deschis | 252Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 4×2,5 mm 2 – 5 m |
| Interval de curent | 20A-70A |
| Performanțe de tăiere | Separare – 35 mm Tăiere maximă – 28 mm Tăiere recomandată – 20 mm Perforare – 15 mm |
| Tăiere maximă – 28 mm | |
| Tăiere recomandată – 20 mm | |
| Ciclu de funcționare MMA – 40 °C | 50% – 70A 60% – 65A 100% – 55A |
| Capacitate de stocare a programelor de sudare definite de utilizator | 64 |
| Funcție automată de tăiere finală | Da |
| Amorsare arc în modul Lift | Da |
Avantaje tehnice
- Tehnologie invertoare greenWave pentru eficiență energetică ridicată și control perfect asupra tuturor fazelor de sudare
- Sistem de protocol de comunicație digitală CAN fieldbus (comunicare digitală de foarte mare viteză și fiabilitate ridicată)
- Controalele bazate pe software pot fi actualizate pe măsură ce devin disponibile noi funcții
- Condiții de lucru și de mediu dificile, durată de viață lungă
- Dimensiuni reduse și construcție compactă
- Carcasă din plastic rezistentă la temperaturi ridicate, șocuri și abraziune
- Conducte de aer și placă de circuit imprimat complet încapsulată pentru a evita contaminarea cu praf
- Tehnologie invertor de economisire a energiei (PFC încorporat – regulator al factorului de putere)
- Performanțe excelente chiar și cu cabluri lungi de extensie pentru alimentare
- Panou de control cu afișaj grafic LCD complet digital și ușor de utilizat
- Afișaj digital al parametrilor de tăiere
- Afișaj digital al presiunii aerului
- Stocare automată a ultimelor setări de lucru la oprire
- Alarmă fără gaz și protecție de siguranță a capacului
- Amorsare arc în modul Lift
- Comutator automat pilot și arc de tăiere pentru operațiuni peste
materiale discontinue, grile și tablă perforată - Consum redus de piese de schimb
- Mod de funcționare în 2/4 trepte
- Controlul mai multor unități de sudură prin Ethernet
- Compatibil cu torța SP 70
- Conector central cu sistem de fixare de siguranță
- Interfață IO standard pentru robot echipată
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară în atelier
- Șantiere de construcții
- Industria automobilelor
- Industria alimentară
- Industria chimică
- Reparații și revizii
- Lucrări artizanale
- Clădire
- Instalatori
- Ateliere
- Prelucrarea tablei metalice
Recenzii
Nu există recenzii până acum.