Descriere
Seria Saber oferă o linie de tăiere cu plasmă bazată pe cea mai recentă tehnologie cu invertoare. Sunt compacte și ușor de utilizat, capabile să efectueze tăieri precise și cu o calitate excelentă. Sunt scule de tăiere cu adevărat puternice, versatile și fiabile, ideale pentru toate lucrările de întreținere, la fața locului și în atelier, și pentru toate tipurile de materiale.
Caracteristici principale:
- Proces: tăiere cu plasmă
- Alimentare monofazată: 1×115 V / 1×230 V
- Tehnologie de invertor greenWave®
- Construcție ușoară, cu caracter profesional
- Torță cu plasmă SP40 integrată
- Capacitate de tăiere: oțel până la 15 mm
- Greutate echipament: 11,0 kg
De ce il aleg clientii
Usor de utilizat,pornesti aparatul si tai.
Pistol de dimensiuni mici perfect pentru lucrari de precizie.
Consum redus de curent.
| Procese de sudare | Tăiere cu plasmă |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri aluminizate și galvanizate – Oțeluri inoxidabile – Fonte – Aluminiu și aliaje de aluminiu – Cupru și aliaje de cupru |
| Dimensiuni | 410x150x330 mm |
| Greutate | 11,0 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 1×230/115V±15% |
| Putere maximă de intrare | 4,9/3,0 kVA |
| Curent maxim de intrare | 21,4/25,2 A |
| Factorul de putere PF | 0,99 |
| Eficienţă | 78% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 16A/20A |
| Tensiune în circuit deschis | 250Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 3×2,5 mm 2 – 2 m |
| Interval de curent | 20A-40A |
| Performanțe de tăiere | Diviziune – 20 mm Tăiere maximă – 16 mm Tăietură de calitate – 12 mm Piercing – 10 mm |
| Ciclu de funcționare | 40% – 40A |
| MMA – 40 °C | 60% – 35A 100% – 30A |
| Amorsare arc în modul Lift | Da |
Avantaje tehnice
- Tehnologie invertoare greenWave pentru eficiență energetică ridicată și control perfect asupra tuturor fazelor de sudare
- Condiții de lucru și de mediu dificile, durată de viață lungă
- Sistem de protocol de comunicație digitală CAN fieldbus (comunicare digitală de foarte mare viteză și fiabilitate ridicată)
- Dimensiuni reduse și construcție compactă
- Carcasă din plastic rezistentă la temperaturi ridicate, șocuri și abraziune
- Conducte de aer și placă de circuit imprimat complet încapsulată pentru a evita contaminarea cu praf
- Performanțe excelente chiar și cu cabluri lungi de extensie pentru alimentare
- Manometru de aer
- Alarmă fără gaz și protecție de siguranță a capacului
- Amorsare arc în modul Lift
- Comutator automat pilot și arc de tăiere pentru operațiuni peste materiale discontinue, grile și tablă perforată
- Consum redus de piese de schimb
- Compatibil cu torța SP 40
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară în atelier
- Șantiere de construcții
- Industria automobilelor
- Industria alimentară
- Industria chimică
- Reparații și revizii
- Lucrări artizanale
- Reparații caroserie vehicule
- Clădire
- Instalații sanitare
- Instalatori
- Electricieni
- Prelucrarea tablei metalice
Recenzii
Nu există recenzii până acum.