Descriere
Cu caracteristici precum performanța arcului reactiv și dinamic optimizată pentru sudarea oțelului, un sistem fiabil și robust, perfect pentru sudarea în condiții grele și un afișaj color pentru o operare ușoară și intuitivă, TERRA NX este rezultatul anilor de experiență și competență în crearea echipamentului de sudură perfect pentru industria prelucrării metalelor.
Caracteristici principale:
- MIG/MAG, MIG/MAG pulsat, TIG DC Lift și MMA
- Alimentare trifazată 3 × 400 V
- Două unități de alimentare cu sârmă: una încorporată și una externă
- 4 procese de sudare brevetate Böhler Welding
- Până la 600 de programe de sudare cu arc Böhler
- Două panouri de comandă LCD color de 3,5″ pentru control intuitiv
- Greutate: 34,0 kg
De ce il aleg clientii
Alimentarea dubla a sarmei.
4 procese de sudaren dezvoltate propriu de Bohler Welding.
Numeroase functii de sudare incluse in echiparea standard.
| Procese de sudare | MIG/MAG – MIG/MAG PULSAT – MMA – TIG DC Lift |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Aluminiu |
| Dimensiuni | 690x290x510mm |
| Greutate | 34,0 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 3×400 ±15% |
| Putere maximă de intrare | 22,2 kVA |
| Curent maxim de intrare | 32,0 A |
| Factorul de putere PF | 0,73 |
| Eficienţă | 89% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 25 A |
| Tensiune în circuit deschis | 61Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 4x4mm 2 – 5 m |
| Interval de ajustare | 3-400A |
| Ciclu de funcționare MIG/MAG – 40 °C | 40% – 400A 100% – 320A |
| Ciclul de funcționare MIG/MAG – 25 °C | 100% – 400A |
| Ø Diametrul sârmei | 1,0-1,2 mm (oximetru 0,6-1,6) |
| Ø Sârmă cu miez flux | 0,9 – 1,6 mm |
| Ø Sârmă de aluminiu | 0,8 – 1,6 mm |
| Viteză sârmă (integrată) | 0,5 – 22,0 m/min |
| Nr. role (integrate) | 4 |
| Diametrul bobinei de sârmă (integrată) | Ø 200/300 mm |
| Viteză sârmă (WF NX 330 DualFeeder) | 0,5 – 22,0 m/min |
| Nr. role (WF NX 330 DualFeeder) | 0,5 – 22,0 m/min |
| Viteză sârmă (WF NX 330 DualFeeder) | 4 |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
| Programe de sudare | 600 (max.) |
| Programe personalizate | 240 |
| Compatibil cu torța U/D MIG/MAG | Da |
| Compatibil cu torța PUSH PULL | Da |
Avantaje tehnice
- Tehnologie inverter avansată pentru control optim al arcului și eficiență energetică ridicată (PFC încorporat)
- Putere mare disponibilă la 100% din ciclul de funcționare, pentru lucrări continue și solicitante
- Construcție robustă, rezistentă la șocuri, temperaturi ridicate și abraziune, ideală pentru medii de lucru dificile
- Panou de control LCD digital complet, intuitiv, cu afișaj al parametrilor de sudură și memorarea automată a setărilor
- Unitate de alimentare cu sârmă integrată (2/4 role), compatibilă cu bobine Ø 200/300 mm, proiectată de voestalpine Böhler Welding
- Funcții avansate de sudare: reglare sinergică, aprindere ușoară, modul 2/4 trepte, moduri punct și intermitent, MIG/MAG pe două niveluri
- Compatibilitate extinsă: torță digitală MIG/MAG, adaptor Euro, dispozitiv push-pull, telecomandă și unitate de răcire WU
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară și mediu-grea în atelier, inclusiv prelucrarea tablei metalice
- Șantiere de construcții și șantiere navale
- Construcția de utilaje, instalații, mașini și aparate industriale
- Industrii specializate: auto, feroviară, nucleară, militară, aeronautică și aerospațială
- Industrie chimică și alimentară, reparații și lucrări de revizie
Recenzii
Nu există recenzii până acum.