Descriere
Cu caracteristici precum un afișaj color complet cu o interfață de utilizator extrem de intuitivă, un sistem inteligent de alimentare care asigură cel mai precis arc de sudare sau capacitatea de a adapta aparatele de sudură NX la sarcini specifice de sudare cu myNX, Böhler Welding unește competența și experiența a 40 de ani în dezvoltarea echipamentelor de sudură.
Caracteristici principale:
- MIG/MAG, MIG/MAG pulsat, TIG DC Lift și MMA
- Alimentare trifazată: 3 × 230 V sau 3 × 400 V
- Tehnologie invertor greenWave®
- Gamă largă de modele de alimentatoare de sârmă
- 5 procese de sudare brevetate Böhler Welding
- Panou utilizator LCD color de 3,5″
- Curent maxim: 320 A la 50% ciclu de funcționare (40 °C)
- Greutate: 27,6 kg
De ce il aleg clientii
Sudare MIG/MAG pulsata,de inalta calitate si precizie.
5 procese de sudare dezvoltate prpriu de Bohler Welding.
Numeroase functii de sudare incluse standard.
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Oțeluri duplex – Aluminiu – Cupru – Oțeluri de suprafață dură |
| Dimensiuni | 620x240x460mm |
| Greutate | 27,6 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 3×400/230V±15% |
| Putere maximă de intrare | 13,0/13,3 kVA |
| Curent maxim de intrare | 18,8/32,9 A |
| Factorul de putere PF | 0,95 |
| Eficienţă | 85% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 20/30 A |
| Tensiune în circuit deschis | 75Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 4x4mm 2 – 5 m |
| Interval de ajustare | 3-320A |
| Ciclu de funcționare MIG/MAG – 40 °C | 50% – 320A 60% – 310A 100% – 250A |
| Ciclul de funcționare MIG/MAG – 25 °C | 70% – 320A 100% – 270A |
| Ø Diametrul sârmei | 1,0-1,2 mm (oximetru 0,6-1,6) |
| Ø Sârmă cu miez flux | 0,9 – 1,6 mm |
| Ø Sârmă de aluminiu | 0,8 – 1,6 mm |
| Viteza firului | 0,5 – 22,0 m/min |
| Nr. role | 4 (2 WF NX 2000) |
| Diametrul bobinei de sârmă | Ø 200/300 mm (200 mm WF NX 2000) |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
| Program de sudare | 600 (max.) |
| Programe personalizate | 240 |
| Compatibil cu torța U/D MIG/MAG | Da |
| Compatibil cu torța PUSH PULL | Da |
Avantaje tehnice
- Tehnologie invertor greenWave® pentru eficiență energetică ridicată și control precis al arcului
- Performanță maximă chiar la 100% ciclu de funcționare, chiar în condiții dificile de mediu
- Panou LCD digital intuitiv, cu afișaj al parametrilor și stocare automată a setărilor
- Unitate de alimentare cu sârmă 2/4 role, compatibilă cu bobine Ø 200/300 mm, proiectată de voestalpine Böhler Welding
- Funcții avansate de control al arcului: pornire la cald, forță arc, antiadere și corecție burnback
- Moduri multiple de sudare: MIG/MAG, pulsat, TIG DC Lift, MMA, sudare prin puncte și intermitentă
- Compatibilitate extinsă cu torțe digitale, dispozitive push-pull, telecomandă și unități de răcire pentru performanță optimă
Aplicatii recomandate
- Fabricare și reparații în atelier
- Șantiere de construcții și navale
- Construcția de utilaje, mașini și aparate
- Industrie specializată: automobile, feroviară, nucleară, militară, aeronautică și aerospațială
- Industrie chimică și alimentară, reparații și revizii
Recenzii
Nu există recenzii până acum.