Descriere
Cu caracteristici precum performanța arcului reactiv și dinamic optimizată pentru sudarea oțelului, un sistem fiabil și robust, perfect pentru sudarea în condiții grele și un afișaj color pentru o operare ușoară și intuitivă, TERRA NX este rezultatul anilor de experiență și competență în crearea echipamentului de sudură perfect pentru industria prelucrării metalelor.
Caracteristici principale:
- MIG/MAG, MIG/MAG pulsat, TIG DC Lift și MMA
- Alimentare trifazată 3 × 400 V
- Gamă variată de modele de alimentatoare de sârmă
- 4 procese de sudare brevetate Böhler Welding
- Până la 600 de programe de sudare cu arc Böhler
- Panou de comandă LCD color de 3,5″
- Greutate: 20,2 kg
De ce il aleg clientii
Sudare MIG/MAG pulsata de inalta calitate si precizie
4 procese de sudaren dezvoltate propriu de Bohler Welding.
Numeroase functii de sudare incluse in echiparea standard.
| Procesul de sudare | MIG/MAG – MIG/MAG PULSAT – MMA – TIG DC Lift |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Aluminiu |
| Dimensiuni | 620x240x460mm |
| Greutate | 20,2 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 3×400 ±15% |
| Putere maximă de intrare | 16,2 kVA |
| Curent maxim de intrare | 23,2 A |
| Factorul de putere PF | 0,68 |
| Eficienţă | 88% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 25 A |
| Tensiune în circuit deschis | 61Vdc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 4×2,5 mm 2 – 5 m |
| Interval de ajustare | 3-320A |
| Ciclu de funcționare MIG/MAG – 40 °C | 50% – 320A ,60% – 310A,100% – 260A |
| Ciclul de funcționare MIG/MAG – 25 °C | 90% – 320A 100% – 310A |
| Ø Diametrul sârmei | 1,0-1,2 mm (oximetru 0,6-1,6) |
| Ø Sârmă cu miez flux | 0,9 – 1,6 mm |
| Ø Sârmă de aluminiu | 0,8 – 1,6 mm |
| Viteza firului | 0,5 – 22,0 m/min |
| Nr. role | 4 (2 WF NX 230) |
| Diametrul bobinei de sârmă | Ø 200/300 mm (200 mm WF NX 230) |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
| Programe de sudare | 600 |
| Programe personalizate | 240 |
| Compatibil cu torța U/D MIG/MAG | Da |
| Compatibil cu torța PUSH PULL | Da |
Avantaje tehnice
- Tehnologie inverter pentru dinamică superioară a arcului și control complet al tuturor fazelor de sudare
- Putere mare și funcționare stabilă chiar și în condiții dificile
- Unitate de alimentare cu sârmă proiectată de voestalpine Böhler Welding, compatibilă cu bobine Ø 200/300 mm
- Panou de control complet digital cu afișaj LCD, stocare automată a setărilor și până la 64 de programe personalizabile
- Funcții de control al arcului reglabile (pornire la cald, forță arc, antiadere) și reglare dinamică a vitezei sârmei și amperajului
- Moduri de sudare MIG/MAG, TIG DC Lift și MMA, inclusiv puncte și sudare intermitentă, compatibil cu torțe digitale și dispozitive push-pull
- Comunicare rapidă și sigură prin protocol digital CAN fieldbus și Ethernet, cu posibilitate de programare și monitorizare de la distanță
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară și mediu-grea în atelier
- Șantiere de construcții și șantiere navale
- Construcția de utilaje, mașini și aparate
- Industria automobilelor și feroviară
- Reparații, revizii și prelucrarea tablei metalice
Recenzii
Nu există recenzii până acum.