Descriere
Cu caracteristici precum un afișaj color complet cu o interfață de utilizator extrem de intuitivă, un sistem inteligent de alimentare care asigură cel mai precis arc de sudare sau capacitatea de a adapta aparatele de sudură NX la sarcini specifice de sudare cu myNX, Böhler Welding unește competența și experiența a 40 de ani în dezvoltarea echipamentelor de sudură.
Caracteristici principale:
- Procese: TIG AC / TIG DC HF / MMA
- Alimentare: monofazată 1×230 V – 1×115 V
- Tehnologie: invertor greenWave® pentru control avansat al arcului
- Interfață: panou de comandă cu ecran LCD color de 5”
- Funcționalitate: 7 procese de sudare brevetate Böhler Welding
- Memorie: până la 240 de programe de sudare personalizate (Joburi)
- Performanță: 220 A la 35% (40 °C)
- Greutate: 18,8 kg
De ce il aleg clientii
Alimentare 230V monofazat.
Sudura de calitate in orice conditii.
Sudura TIG pentru toate tipurile de metal.
| Procese de sudare | TIG AC – TIG MIX AC/DC – TIG DC HF – TIG DC Lift – MMA |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Aluminiu – Nichel – Fonte – Cupru – Titan |
| Dimensiuni | 500x190x400mm |
| Greutate | 18,8 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 1×230/115V±15% |
| Putere maximă de intrare | 6,4 kVA |
| Curent maxim de intrare | 27,6/37,2 A |
| Factorul de putere PF | 1 |
| Eficienţă | 80% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 20/30 A |
| Tensiune în circuit deschis | 80Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 3×2,5 mm 2 – 5 m |
| Interval de ajustare | 3A-220A |
| Ciclu de funcționare TIG DC – 40 °C | 35% – 220A 60% – 170A 100% – 150A |
| Ciclul de funcționare TIG DC – 25 °C | 60% – 220A 100% – 180A |
| Locația de memorie a programului de sudare | 64 |
| Compatibil cu torța TIG U/D | Da |
| Compatibil cu lanternă digitală | Da |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
| Compatibil cu sistemul WeldNet | Da |
| EasyArc standard | Da |
Avantaje tehnice
- Tehnologia de invertor greenWave® asigură eficiență energetică ridicată și un control precis al arcului pe toate fazele sudării.
- Construcție robustă și fiabilă, proiectată pentru funcționare îndelungată în condiții dificile de lucru și mediu.
- Sistem digital de comunicație CAN fieldbus pentru transmisie rapidă, sigură și stabilă a datelor.
- Panou de control complet digital cu afișaj LCD grafic, intuitiv și ușor de utilizat.
- Funcții avansate TIG AC/DC, inclusiv selecția formei de undă AC, frecvență reglabilă până la 200 Hz și stabilitate ridicată a arcului.
- Interfață programabilă cu posibilitate de stocare a programelor de sudare și protecție prin parolă.
- Compatibilitate extinsă cu torță TIG digitală, telecomandă și unitate de răcire WU, pentru performanță și flexibilitate maxime.
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară în ateliere
- Construcția cazanelor, rezervoarelor și conductelor
- Șantiere de construcții și navale
- Industria auto și motociclete
- Industria ciclului și aerospațială
Recenzii
Nu există recenzii până acum.