Descriere
TERRA 180 TLH este o sursă de alimentare monofazată simplă și fiabilă pentru sudarea TIG DC și cu electrod. Ergonomia avansată și una dintre cele mai mici greutăți din clasa sa fac ca TERRA 180 TLH să fie ușor de utilizat, versatilă și extrem de portabilă.
Caracteristici speciale
Aparatul de sudură TIG DC HF – MMA, alimentat monofazat la 230 V, utilizează tehnologie cu invertor pentru o sudare stabilă și eficientă. Este ușor de utilizat și integrează 3 procese de sudare brevetate Böhler Welding. Oferă un curent de până la 170 A la 45% ciclu de funcționare (40 °C), într-un design compact și portabil, cu greutatea de doar 8,4 kg.
| Procese de sudare | TIG DC HF – TIG DC Lift – MMA |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Fonte – Cupru – Titan |
| Dimensiuni | 410x150x330mm |
| Greutate | 8,4 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 1×230±15% |
| Putere maximă de intrare | 8,5 kVA |
| Curent maxim de intrare | 36,8A |
| Eficienţă | 81% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 16A |
| Tensiune în circuit deschis | 106Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 3×2,5 mm 2 – 2 m |
| Interval de ajustare | 3A-170A |
| Ciclu de funcționare TIG – 40 °C | 45% – 170A,60% – 160A,100% – 140A |
| Ciclul de funcționare TIG – 25 °C | 100% – 160A |
| Compatibil cu torța TIG U/D | Da |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
De ce il aleg clientii
Este usor de utilizat
Raportul calitate pret excelent
Pentru alimentarea 230V-monofazat
Avantaje tehniice
- Sursă de alimentare cu tehnologie inverter de nouă generație, pentru control rapid și precis al arcului și performanțe superioare de sudare
- Construcție robustă și fiabilă, proiectată pentru condiții de lucru dificile și durată de viață extinsă
- Design compact, cu carcasă rezistentă la temperaturi ridicate, șocuri și uzură, ideal pentru utilizare intensivă
- Panou de control complet digital, intuitiv, cu afișaj clar al parametrilor și memorare automată a setărilor
- Funcții avansate de control al arcului și moduri multiple de sudare (2T/4T, pulsat, puncte), pentru flexibilitate maximă în aplicații diverse
Aplicatii recomandate
- Fabricare și reparații ușoare în atelier
- Șantiere de construcții și lucrări de montaj
- Aplicații industriale specializate (alimentară, chimică, nucleară)
- Industria transporturilor și construcțiilor navale
- Lucrări de întreținere, revizii, instalații și construcții de clădiri
Recenzii
Nu există recenzii până acum.