Descriere
Cu caracteristici precum un afișaj color complet cu o interfață de utilizator extrem de intuitivă, un sistem inteligent de alimentare care asigură cel mai precis arc de sudare sau capacitatea de a adapta aparatele de sudură NX la sarcini specifice de sudare cu myNX, Böhler Welding unește competența și experiența a 40 de ani în dezvoltarea echipamentelor de sudură.
Caracteristici principale:
- Tip sudare: TIG AC – TIG DC HF – MMA
- Alimentare: Monofazat 1x230V – 1x115V
- Tehnologie: Invertor greenWave®
- Panou: LCD color 5″ pentru control ușor
- Procese sudare: 7 procese brevetate de la Böhler Welding
- Programe personalizate: Până la 240 Joburi
- Curent: 170A la 35% (40 °C)
- Greutate: 18,8 kg
De ce il aleg clientii
Alimentare 230V monofazat.
Sudura de calitate in orice conditii.
Sudura TIG pentru toate tipurile de metal.
| Procese de sudare | TIG AC – TIG MIX AC/DC – TIG DC HF – TIG DC Lift – MMA |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Aluminiu – Nichel – Fonte – Cupru – Titan |
| Dimensiuni | 500x190x400mm |
| Greutate | 18,8 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 1×230/115V±15% |
| Putere maximă de intrare | 5,0 kVA |
| Curent maxim de intrare | 21,7/33,3 A |
| Factorul de putere PF | 1 |
| Eficienţă | 80% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 16/25 A |
| Tensiune în circuit deschis | 80Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 3×2,5 mm 2 – 5 m |
| Interval de ajustare | 3A-170A |
| Ciclu de funcționare TIG DC – 40 °C | 35% – 170A 60% – 150A 100% – 130A |
| Ciclul de funcționare TIG DC – 25 °C | 100% – 170A |
| Locația de memorie a programului de sudare | 64 |
| Compatibil cu torța TIG U/D | Da |
| Compatibil cu lanternă digitală | Da |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
| Compatibil cu sistemul WeldNet | Da |
| EasyArc standard | Da |
Avantaje tehnice
- Tehnologie invertor greenWave® pentru eficiență energetică ridicată și control optim al tuturor fazelor de sudare.
- Carcasă robustă și compactă, rezistentă la temperaturi ridicate, șocuri și abraziune, cu componente protejate împotriva prafului.
- Panou digital LCD color, complet programabil, cu afișaj al parametrilor de sudură și stocare automată a setărilor.
- Funcții avansate de control al arcului, inclusiv amorsare precisă, modul pulsat/pulsat rapid, selecția formei de undă AC și frecvență reglabilă.
- Suport pentru multiple unități prin Ethernet și gestionare de la distanță via PC, compatibil cu torțe digitale, telecomandă și unitate de răcire WU.
- Memorie pentru 64 de programe personalizate, blocare/deblocare protejată prin parolă și funcție de energie suplimentară pentru penetrare mai profundă.
- Cărucior inclus pentru transport ușor, ventilator cu control liniar și operațiuni de răcire controlată, cu zgomot redus.
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară în ateliere
- Construcția cazanelor, rezervoarelor și conductelor
- Șantiere de construcții și navale
- Industria auto și motociclete
- Industria ciclului și aerospațială
Recenzii
Nu există recenzii până acum.