Descriere
Acestea sunt aparate de sudură extrem de compacte, cu un design inovator și gata de utilizare imediată. Sunt soluția ideală nu numai pentru sudorii profesioniști, ci și pentru ucenicii care doresc să obțină o sudură de calitate cu extremă ușurință.
Caracteristici principale:
- Procese de sudare: TIG DC HF și MMA
- Alimentare: monofazat 1x230V
- Tehnologie invertor compactă și eficientă
- Design ușor și profesional, transportabil într-o valiză
- 3 procese de sudare brevetate de la Böhler Welding
- Curent de sudare: 150A la 30% (40 °C)
- Greutate: 3,9 kg
De ce il aleg clientii
Usor de utilizat.
Usor ,compact si profesional.
Tot ceea ce ai nevoie intr-o valiza.
| Procese de sudare | TIG DC HF – TIG DC Lift – MMA |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Fonte – Cupru – Titan |
| Dimensiuni | 260x115x250mm |
| Greutate | 3,9 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 1x230V±15% |
| Putere maximă de intrare | 6,6 kVA |
| Curent maxim de intrare | 28,7A |
| Eficienţă | 87% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 16A |
| Tensiune în circuit deschis | 85Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 3×1,5 mm 2 – 2 m |
| Interval de ajustare | 5A-150A |
| Ciclu de funcționare TIG – 40 °C | 30% – 150A,60% – 125A,100% – 110A |
| Compatibil cu torță TIG analogică | Da |
| Valiză inclusiv | URANOS 1500 TLH / Suport electrod electrod / Cablu de împământare / Perie de sârmă și ciocan de îndepărtare a zgurii / Ecran de protecție / Curea de transport extensibilă / Pachet 20 electrozi / Kit furtun de gaz / Butelie de gaz și suport butelie / Limitator de presiune / Torță TIG ST 1500S |
Avantaje tehnice
- Sursă de alimentare cu tehnologie avansată de invertor pentru performanțe superioare ale arcului
- Condiții de lucru și de mediu dificile, durată de viață lungă
- Dimensiuni reduse și construcție compactă
- Panou de control complet digital și ușor de utilizat
- Funcții de control al arcului reglabile încorporate (pornire la cald, forță arc, antiadere)
- Mod de funcționare în 2/4 trepte și mod pulsat/pulsat rapid
- Compatibil cu torță TIG analogică
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară în atelier
- Șantiere de construcții
- Industria alimentară
- Reparații și revizii
- Reparații caroserie vehicule
Recenzii
Nu există recenzii până acum.