Descriere
Cu caracteristici precum un afișaj color complet cu o interfață de utilizator extrem de intuitivă, un sistem inteligent de alimentare care asigură cel mai precis arc de sudare sau capacitatea de a adapta aparatele de sudură NX la sarcini specifice de sudare cu myNX, Böhler Welding unește competența și experiența a 40 de ani în dezvoltarea echipamentelor de sudură.
Caracteristici principale:
- Procese de sudare: TIG DC HF și MMA
- Alimentare: trifazată 3x230V / 3x400V
- Tehnologia invertorului greenWave® pentru performanță ridicată și eficiență energetică
- Panou utilizator LCD color de 3,5″ pentru operare intuitivă
- 4 procese de sudare brevetate de la Böhler Welding
- Până la 240 de programe personalizate (joburi)
- Curent de sudare: 270A la 40% (40 °C)
- Greutate: 18,8 kg
De ce il aleg clientii
Compact si puternic
Arc de sudare concentrat si precis
Functii speciale pentru controlul fazelor de sudare
| Procese de sudare | TIG DC HF – TIG DC Lift – MMA |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Fonte – Cupru – Titan |
| Dimensiuni | 500x190x400mm |
| Greutate | 18,8 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 3×400/230V±15% |
| Putere maximă de intrare | 10,5 kVA |
| Curent maxim de intrare | 15,3/30,8 A |
| Factorul de putere PF | 0,96 |
| Eficienţă | 83% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 16/25 A |
| Tensiune în circuit deschis | 80Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 4x4mm 2 – 5 m |
| Interval de ajustare | 3A-270A |
| Ciclu de funcționare TIG – 40 °C | 35% – 270A,60% – 230A,100% – 180A |
| Ciclul de funcționare TIG – 25 °C | 80% – 270A,100% – 240A |
| Programe personalizate | 240 |
| Compatibil cu torța TIG U/D | Da |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
Avantaje tehnice
- Tehnologie invertoare greenWave® pentru eficiențã energeticã ridicatã și control precis al tuturor fazelor de sudare
- Construcție robustã și fiabilã, proiectatã pentru condiții de lucru și de mediu dificile
- Sistem de comunicație digitalã CAN fieldbus pentru vitezã mare și fiabilitate ridicatã
- Panou de control complet digital cu afișaj grafic LCD, intuitiv și ușor de utilizat
- Funcții avansate de control al arcului (pornire la cald, forțã arc, antiadere)
- Moduri de sudare versatile: pulsat și pulsat rapid (pânã la 2500 Hz), funcționare pe douã niveluri
- Compatibilitate extinsã cu torțã TIG digitalã, telecomandã și unitate de rãcire WU
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară în atelier
- Construcția cazanelor și rezervoarelor
- Șantiere de construcții
- Industria automobilelor
- Reparații și revizii
Recenzii
Nu există recenzii până acum.