Descriere
URANOS 1800 TLH este o sursă de alimentare cu invertor pentru sudarea TIG DC HF și cu electrod (MMA). Datorită multitudinii de funcții și soluții tehnice, acest produs este conceput pentru aplicații de sudură de înaltă calitate și precise, cum ar fi în cazul oțelului inoxidabil.
Caracteristici principale:
- Procese de sudare: TIG DC HF și MMA
- Alimentare: monofazat 1x230V / 1x115V
- Tehnologie invertor greenWave® pentru performanță și eficiență energetică
- Design compact și ușor pentru mobilitate ridicată
- 3 procese de sudare brevetate de la Böhler Welding
- Curent de sudare: 180A la 35% (40 °C)
- Greutate: 9,4 kg
De ce il aleg clientii
Alimentare la 230V-monofazat
Compact si usor
Consum redus de curent
| Procese de sudare | TIG DC HF – TIG DC Lift – MMA |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Fonte – Cupru – Titan |
| Dimensiuni | 410x150x330mm |
| Greutate | 9,4 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 1×230/115V±15% |
| Putere maximă de intrare | 24,0/28,7 A |
| Curent maxim de intrare | 24,0/28,7 A |
| Factorul de putere PF | 1 |
| Eficienţă | 85% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 16/20 A |
| Tensiune în circuit deschis | 80 / 106 Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 3×2,5 mm 2 – 2 m |
| Interval de ajustare | 3-180A |
| Ciclu de funcționare TIG – 40 °C | 35% – 180A,60% – 160A,100% – 140A |
| Ciclul de funcționare TIG – 25 °C | 60% – 110A,100% – 95A |
| Compatibil cu torța TIG U/D | Da |
| Compatibil cu lanternă digitală | Da |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
Avantaje tehnice
- Tehnologie invertoare greenWave® pentru eficiențã energeticã ridicatã și control precis al arcului
- Construcție compactã, robustã, proiectatã pentru condiții de lucru dificile
- Sistem de comunicație digitalã CANBUS pentru fiabilitate și vitezã mare de procesare
- Panou de control complet digital, cu afișaj clar al parametrilor de sudare
- Funcții avansate de control al arcului (pornire la cald, forțã arc, antiadere)
- Moduri de sudare versatile: 2/4 trepte, pulsat și pulsat rapid (pânã la 2500 Hz)
- Compatibilitate cu torțã TIG U/D și telecomandã pentru flexibilitate maximã
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară în atelier
- Șantiere de construcții
- Industria alimentară
- Industria chimică
- Reparații și revizii
Recenzii
Nu există recenzii până acum.