Descriere
URANOS NX 2200 TLH este o sursă de alimentare cu invertor pentru sudarea TIG DC HF și cu electrod (MMA). Datorită multitudinii de funcții și soluții tehnice, acest produs este conceput pentru aplicații de sudură de înaltă calitate și precise, cum ar fi în cazul oțelului inoxidabil.
Caracteristici principale:
- Procese de sudare: TIG DC HF și MMA
- Alimentare: monofazat 1x230V / 1x115V
- Tehnologia invertorului greenWave® pentru performanță și eficiență energetică
- Panou utilizator LCD color de 3,5″ pentru control intuitiv
- 4 procese de sudare brevetate de la Böhler Welding
- Curent de sudare: 220A la 35% (40 °C)
- Greutate: 14,3 kg
De ce il aleg clientii
Alimentare la 230V-monofazat
Compact si usor
Consum redus de curent
| Procese de sudare | TIG DC HF – TIG DC Lift – MMA |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Fonte – Cupru – Titan |
| Dimensiuni | 620x270x460mm |
| Greutate | 23,7 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 1×230/115V±15% |
| Putere maximă de intrare | 5,2/3,4 kVA |
| Curent maxim de intrare | 25,0/29,7 A |
| Factorul de putere PF | 0,99 |
| Eficienţă | 85% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 16/20 A |
| Tensiune în circuit deschis | 94Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 3×2,5 mm 2 – 2 m |
| Interval de ajustare | 3A-220A |
| Ciclu de funcționare TIG – 40 °C | 35% – 220A,60% – 190A,100% – 165A |
| Ciclul de funcționare TIG – 25 °C | 80% – 220A 100% – 210A |
| Programe personalizate | 240 |
| Compatibil cu torța TIG U/D | Da |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
Avantaje tehnice
- Tehnologie invertoare greenWave® pentru eficiențã energeticã ridicatã și control precis al procesului de sudare
- Construcție robustã, conceputã pentru condiții de lucru și mediu dificile, cu duratã lungã de viațã
- Sistem de comunicație digitalã CAN fieldbus pentru fiabilitate și vitezã mare de procesare
- Panou de control complet digital cu afișaj grafic LCD, ușor de utilizat
- Funcții avansate de control al arcului (pornire la cald, forțã arc, antiadere)
- Moduri de sudare versatile: pulsat și pulsat rapid (pânã la 2500 Hz), funcționare pe douã niveluri
- Compatibilitate extinsã: torțã TIG digitalã, telecomandã și unitate de rãcire WU
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară în atelier
- Șantiere de construcții
- Industria automobilelor
- Industria alimentară
- Reparații și revizii
Recenzii
Nu există recenzii până acum.