Descriere
Cu caracteristici precum un afișaj color complet cu o interfață de utilizator extrem de intuitivă, un sistem inteligent de alimentare care asigură cel mai precis arc de sudare sau capacitatea de a adapta aparatele de sudură NX la sarcini specifice de sudare cu myNX, Böhler Welding unește competența și experiența a 40 de ani în dezvoltarea echipamentelor de sudură.
Caracteristici principale:
- Alimentare: Trifazată 3x230V – 3x400V
- Tehnologie: Invertor GreenWave®
- Panou utilizator: LCD color de 5″
- Procese de sudare: 7 procese brevetate de Böhler Welding
- Programe personalizate: Până la 240 (Joburi)
- Curent de sudare: 400A la 40% (40 °C)
- Greutate: 35,4 kg
De ce il aleg clientii
Functii speciale pentru mai multe tipuri de sudura.
Sudura de calitate in orice conditii.
Sudura TIG pentru toate tipurile de metal.
| Procese de sudare | TIG AC – TIG MIX AC/DC – TIG DC HF – TIG DC Lift – MMA |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Aluminiu – Nichel – Fonte – Cupru – Titan |
| Dimensiuni | 690x290x510m |
| Greutate | 35,4 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 3×400/230V±15% |
| Putere maximă de intrare | 14,0/13,8 kVA |
| Curent maxim de intrare | 20,1/33,4 A |
| Factorul de putere PF | 0,95 |
| Eficienţă | 83% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 25/40 A |
| Tensiune în circuit deschis | 73Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 4x4mm 2 – 5 m |
| Interval de ajustare | 3A-400A |
| Ciclu de funcționare TIG DC – 40 °C | 40% – 400A 60% – 360A 100% – 330A |
| Ciclul de funcționare TIG DC – 25 °C | 100% – 370A |
| Locația de memorie a programului de sudare | 64 |
| Compatibil cu torța TIG U/D | Da |
| Compatibil cu lanternă digitală | Da |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
| Compatibil cu sistemul WeldNet | Da |
| EasyArc standard | Da |
Avantaje tehnice
Tehnologie invertor GreenWave pentru sudare eficientă din punct de vedere energetic și control optim al tuturor fazelor de sudură
- Putere ridicată disponibilă pe tot ciclul de funcționare
- Rezistență la condiții de lucru și mediu dificile, durată de viață lungă
- Protocol de comunicație digitală CAN fieldbus pentru transfer rapid și fiabil de date
- Controale software actualizabile odată cu apariția noilor funcții
- Carcasă din plastic durabil, rezistentă la temperaturi înalte, șocuri și abraziune
- Conducte de aer și placă de circuit imprimat complet încapsulate pentru protecție împotriva prafului
- Ventilator cu reglare liniară în funcție de cerință
- Tehnologie invertor de economisire a energiei (PFC încorporat – regulator al factorului de putere)
- Panou de control cu afișaj grafic LCD digital, intuitiv și ușor de utilizat
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară în ateliere
- Construcția cazanelor, rezervoarelor și conductelor
- Șantiere de construcții și navale
- Industria auto și motociclete
- Industria ciclului și aerospațială
Recenzii
Nu există recenzii până acum.