Descriere
Cu caracteristici precum un afișaj color complet cu o interfață de utilizator extrem de intuitivă, un sistem inteligent de alimentare care asigură cel mai precis arc de sudare sau capacitatea de a adapta aparatele de sudură NX la sarcini specifice de sudare cu myNX, Böhler Welding unește competența și experiența a 40 de ani în dezvoltarea echipamentelor de sudură.
Caracteristici principale:
- Alimentare: trifazată 3x230V – 3x400V
- Tehnologie: invertor greenWave® pentru performanță și eficiență ridicată
- Panou de control: LCD color 3,5″ pentru o interfață intuitivă
- Procese de sudare: 4 procese brevetate de Böhler Welding
- Programe personalizate: până la 240 (Joburi)
- Curent maxim: 400A la 60% ciclu de lucru (40 °C)
- Greutate: 35,4 kg
De ce il aleg clientii
Alimentare la 230V-monofazat
Compact si usor
Consum redus de curent
| Procese de sudare | TIG DC HF – TIG DC Lift – MMA |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Fonte – Cupru – Titan |
| Dimensiuni | 690x290x510mm |
| Greutate | 35,4 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 3×400/230V±15% |
| Putere maximă de intrare | 12,6/13,0 kVA |
| Curent maxim de intrare | 24,4/31,8 A |
| Factorul de putere PF | 0,95 |
| Eficienţă | 85% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 25/35 A |
| Tensiune în circuit deschis | 73Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 4x4mm 2 – 5 m |
| Interval de ajustare | 3A-400A |
| Ciclu de funcționare TIG – 40 °C | 60% – 400A 100% – 360A |
| Ciclul de funcționare TIG – 25 °C | 100% – 400A |
| Programe personalizate | 240 |
| Compatibil cu torța TIG U/D | Da |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
Avantaje tehnice
- Tehnologie invertor greenWave pentru eficienta energetica ridicata si control complet al tuturor fazelor de sudare.
- Performanta ridicata continua, cu putere maxima la 100% din ciclul de functionare.
- Carcasa robusta si compacta, rezistenta la temperaturi ridicate, socuri si uzura, cu protectie completa a circuitelor interne.
- Panou de control digital cu afisaj LCD, interfata programabila si stocare automata a parametrilor de sudura.
- Control avansat al arcului: pornire la cald, forta arc, antiadere si reglare sinergica pentru electrozi indoiti.
- Functii de operare flexibile: 2/4 trepte, mod pulsat/pulsat rapid, repornire manuala si oprire in panta descendenta.
- Compatibilitate extinsa: torta TIG digitala, telecomanda, unitate de racire si conexiuni Ethernet pentru control si monitorizare de la distanta.
Aplicatii recomandate
- Activități de fabricație ușoară și montaj în atelier
- Proiecte de sudură și construcții medii-grele în atelier
- Construcția de cazane, rezervoare și utilaje industriale
- Industria auto, cicluri, și aplicații în transport și energie
- Proiecte speciale: industria nucleară, aeronautică, chimică și lucrări de întreținere/reparații
Recenzii
Nu există recenzii până acum.