Descriere
Cu caracteristici precum un afișaj color complet cu o interfață de utilizator extrem de intuitivă, un sistem inteligent de alimentare care asigură cel mai precis arc de sudare sau capacitatea de a adapta aparatele de sudură NX la sarcini specifice de sudare cu myNX, de sudură.
De ce il aleg clientii
Sudare MIG/MAG pulsata,de inalta calitate si precizie.
5 procese de sudare dezvoltate prpriu de Bohler Welding.
Numeroase functii de sudare incluse standard.
| Procese de sudare | MIG/MAG – MIG/MAG PULSAT – MMA – TIG DC Lift |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Oțeluri duplex – Aluminiu – Cupru – Oțeluri de suprafață dură |
| Dimensiuni | 690x290x510mm |
| Greutate | 38,5 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 3×400/230V±15% |
| Putere maximă de intrare | 22,9/23,9 kVA |
| Curent maxim de intrare | 33,0/61,5 A |
| Factorul de putere PF | 0,95 |
| Eficienţă | 88% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 30/63 A |
| Tensiune în circuit deschis | 73Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 4x4mm 2 – 5 m |
| Interval de ajustare | 3-500A |
| Ciclu de funcționare | 50% – 500A |
| MIG/MAG – 40 °C | 60% – 470A 100% – 420A |
| Ciclul de funcționare | 80% – 500A |
| MIG/MAG – 25 °C | 100% – 470A |
| Ø Diametrul sârmei | 1,0-1,2 mm (oximetru 0,6-1,6) |
| Ø Sârmă cu miez flux | 0,9 – 1,6 mm |
| Ø Sârmă de aluminiu | 0,8 – 1,6 mm |
| Viteza firului | 0,5 – 22,0 m/min |
| Nr. role | 4 (2 WF NX 2000) |
| Diametrul bobinei de sârmă | Ø 200/300 mm (200 mm WF NX 2000) |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
| Programe de sudare | 600 |
| Programe personalizate | 240 |
| Compatibil cu torța U/D MIG/MAG | Da |
| Compatibil cu torța PUSH PULL | Da |
Caracteristici speciale
- MIG/MAG, MIG/MAG pulsat, TIG DC Lift și MMA
- Alimentare trifazată 3 × 230 V / 3 × 400 V
- Tehnologie invertor greenWave® pentru eficiență energetică și performanță ridicată
- Compatibil cu o gamă extinsă de alimentatoare de sârmă
- 5 procese de sudare brevetate Böhler Welding
- Programe de sudură integrate pentru rezultate constante
- Panou de comandă cu afișaj LCD color de 3,5″, ușor de utilizat
- Curent de sudare de până la 500 A la 50% ciclu de funcționare (40 °C)
- Greutate: 37,0 kg
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară, ateliere și prelucrarea tablei metalice
- Șantiere de construcții și șantiere navale
- Construcția de utilaje, instalații, mașini și aparate industriale
- Industrii specializate: auto, feroviară, nucleară, militară, aeronautică și aerospațială
- Industrie chimică și alimentară, reparații și lucrări de revizie
Avantaje tehniice
- Tehnologie invertor greenWave® cu PFC încorporat, pentru eficiență energetică ridicată și control precis al tuturor fazelor de sudare
- Putere mare disponibilă inclusiv la 100% din ciclul de funcționare, ideală pentru aplicații industriale solicitante
- Construcție robustă pentru condiții de lucru dificile, cu carcasă rezistentă la temperaturi ridicate, șocuri și contaminare cu praf
- Panou de control LCD complet digital, intuitiv, cu afișaj al parametrilor, memorare automată și până la 80 de programe de sudură prestabilite
- Unitate de alimentare cu sârmă cu acționare 2/4 role, compatibilă cu bobine Ø 200/300 mm și torțe push-pull sau digitale MIG/MAG
- Funcții avansate de control al arcului și moduri multiple de sudare: pornire la cald, forță arc, antiadere, 2T/4T, puncte și sudare intermitentă
- Conectivitate extinsă pentru control și management: CAN fieldbus, Ethernet, telecomandă și compatibilitate cu unitatea de răcire WU
Recenzii
Nu există recenzii până acum.