Descriere
Cu caracteristici precum un afișaj color complet cu o interfață de utilizator extrem de intuitivă, un sistem inteligent de alimentare care asigură cel mai precis arc de sudare sau capacitatea de a adapta aparatele de sudură NX la sarcini specifice de sudare cu myNX, Böhler Welding unește competența și experiența a 40 de ani în dezvoltarea echipamentelor de sudură.
Caracteristici principale:
- TIG DC HF și MMA
- Alimentare trifazată 3x230V – 3x400V
- Tehnologie invertor GreenWave® pentru performanță ridicată
- Panou utilizator LCD color de 3,5″
- 4 procese de sudare brevetate de la Böhler Welding
- Până la 240 de programe personalizate (Joburi)
- Curent maxim 500A la 50% duty cycle (40 °C), greutate 37,3 kg
De ce il aleg clientii
Putere mare de sudare.
Concentrat si precis pentru arcul de sudura.
Functii speciale pentru controlul fazelor de sudura.
| Procese de sudare | TIG DC HF – TIG DC Lift – MMA |
| Materiale | Oțeluri carbon – Oțeluri inoxidabile – Fonte – Cupru – Titan |
| Dimensiuni | 690x290x510mm |
| Greutate | 37,3 kg |
| Tensiune (50/60 Hz) | 3×400/230V±15% |
| Putere maximă de intrare | 18,2/18,9 kVA |
| Curent maxim de intrare | 33,0/47,4 A |
| Factorul de putere PF | 0,95 |
| Eficienţă | 88% |
| Siguranță de linie cu ardere lentă | 30/45 A |
| Tensiune în circuit deschis | 73Vcc |
| Rata de protecție IP | IP23S |
| Clasa de izolație | H |
| Cablu de alimentare | 4x6mm 2 – 5 m |
| Interval de ajustare | 3A-500A |
| Ciclu de funcționare TIG – 40 °C | 50% – 500A ,60% – 470A,100% – 420A |
| Ciclul de funcționare TIG – 25 °C | 80% – 500A,100% – 470A |
| Programe personalizate | 240 |
| Compatibil cu torța TIG U/D | Da |
| Compatibil cu telecomandă | Da |
Avantaje tehnice
Sursă de sudare TIG DC HF și MMA cu tehnologie invertor greenWave®:
- Tehnologie invertor pentru eficiență energetică ridicată și control complet al tuturor fazelor de sudare
- Putere mare la 100% din ciclul de funcționare
- Carcasă robustă din plastic rezistent la temperaturi, șocuri și abraziune, cu placă de circuit complet încapsulată
- Panou de control cu afișaj grafic LCD digital și ușor de utilizat, stocare automată a setărilor și 64 de locații de memorie pentru programe
- Funcții de control al arcului reglabile încorporate (pornire la cald, forță arc, antiadere) și amorsare precisă a arcului
- Moduri de operare flexibile: 2/4 trepte, două niveluri, pulsat și pulsat rapid (2500 Hz)
- Compatibilitate extinsă: torță TIG digitală, telecomandă, unitate de răcire WU și control inteligent al pantei
Aplicatii recomandate
- Fabricație ușoară, mediu-grea și grea în atelier
- Construcția cazanelor, rezervoarelor și utilajelor pentru instalații
- Construcția rafinăriilor de petrol și a conductelor
- Industria automobilelor și a ciclului
- Industria nucleară, militară, aeronautică și aerospațială
- Industria alimentară și chimică
- Reparații, revizii și activități în ateliere
Recenzii
Nu există recenzii până acum.